Licensed to Warrington Swim Team   HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 7/25/2017 09:16 PM
                        HATY vs Warrington - 7/25/2017                         
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goodling, Kaylin          14 Dragons-MA           1:02.47    1:05.46    5  
  2 McElrath, Olivia          13 Dragons-MA           1:10.05    1:13.81    3  
  3 Morris, Haley             14 HATY                      NT    1:16.28    1  
  4 Pezalla, Linden           14 HATY                      NT    1:23.25  
  5 Clark, Amanda             13 Dragons-MA           1:30.54    1:28.04  
  6 Walton, Damya             13 HATY                      NT    1:42.97  
 
Event 2  Boys 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bauer, Vaughn             13 Dragons-MA           1:19.25    1:16.37    5  
  2 Edwards, Ethan            13 Dragons-MA           1:22.07    1:22.35    3  
  3 Carroll, Christopher      11 HATY                      NT    1:32.34    1  
  4 Ursino, Domenic           13 Dragons-MA           1:38.56    1:38.81  
  5 Cremen, Joseph            11 HATY                      NT    1:44.22  
  6 Spear, Paul               11 HATY                      NT    1:46.01  
 
Event 3  Girls 15-18 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moore, Katie M            18 HATY                      NT    1:04.50    5  
  2 Pluznyk, Elizabeth        17 Dragons-MA           1:04.51    1:05.28    3  
  3 Landry, Elyse             16 Dragons-MA           1:05.23    1:07.10    1  
  4 Spellman, Kelley          15 HATY                      NT    1:17.81  
  5 Charlton, Lauren          16 Dragons-MA           1:15.21    1:18.06  
  6 Schnarr, Aven-Leigh       18 HATY                      NT    1:23.25  
 -- Madulapally, Laya         15 Dragons-MA                NT   X1:17.92  
 -- Horan, Katie              17 Dragons-MA           1:17.99   X1:19.26  
 -- Stumpf, Juliana           16 Dragons-MA           1:15.63   X1:19.35  
 -- Da Cruz, Rachel           15 Dragons-MA           1:35.06   X1:33.63  
 -- Reimert, Emily            15 Dragons-MA           1:34.77   X1:34.30  
 -- Merena, Jessica           15 Dragons-MA           1:23.07        XNS  
 
Event 4  Boys 15-18 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dolan, Daniel             16 HATY                      NT      56.06    5  
  2 Palau, Ian T              17 HATY                      NT      58.30    3  
  3 Han, Daniel               17 Dragons-MA             54.55      58.78    1  
  4 Matsick, Caleb            16 Dragons-MA             59.78    1:00.44  
 -- Cohen, Daniel             17 Dragons-MA           1:01.41   X1:01.84  
 -- McLaughlin, Reese         17 Dragons-MA           1:04.06   X1:05.32  
 -- Bauer, Nicolaus           15 Dragons-MA           1:15.31   X1:14.00  
 -- Parkhill, Evan            16 Dragons-MA             58.56         NS  
 
Event 5  Mixed 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hatboro Area YMCA Hurricanes  'A'                      NT    1:49.42    5  
     1) Schmidt, Zoe W8                 2) Maxwell, Gracie W8             
     3) Jerardi, Lily W8                4) Cremen, Aidan M8               
  2 Hatboro Area YMCA Hurricanes  'B'                      NT    2:02.44    3  
     1) Karlson, Katherine W8           2) Dinh, Dylan M8                 
     3) Garcia, Carolina W8             4) Patel, Aryana W8               
  3 Warrington Swim Team-MA  'A'                      1:25.88    2:08.21    1  
     1) Sproehnle, Taylor W8            2) Cole, Emma W8                  
     3) Centafont, Alexander M7         4) Urban, Cayleigh W8             
  4 Warrington Swim Team-MA  'B'                           NT    2:51.96  
     1) Kelly, James M8                 2) McCarey, Natalie W6            
     3) Thierolf, Cailyn W7             4) Thierolf, Dara W6              
 
Event 6  Mixed 10 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hatboro Area YMCA Hurricanes  'A'                      NT    1:32.56    5  
     1) Hornby, Addison W10             2) Luddecke, Megan W9             
     3) Hwan, Zachary M10               4) Holland, Genevieve W10         
  2 Warrington Swim Team-MA  'A'                      1:16.65    1:32.57    3  
     1) Clarke, Kathryn W10             2) Tate, Jack M9                  
     3) Fiander, Lila W10               4) Finlaw, Jacqueline W9          
  3 Warrington Swim Team-MA  'B'                           NT    1:44.40    1  
     1) Cassidy, Riley W9               2) Rogers, Brian M10              
     3) Kelly, Thomas M9                4) McCarey, Vanessa W10           
  4 Hatboro Area YMCA Hurricanes  'B'                      NT    2:06.16  
     1) Savadove, Kou W9                2) Auspitz, Jacob M9              
     3) McDonnell, Declan M9            4) Tran, Sarah W10                
 -- Warrington Swim Team-MA  'C'                           NT         DQ  
      Stroke Infraction swimmer #2: Hands brought beyond the hipline during stroke - b
     1) Kelly, Maura W10                2) Clarke, William M10            
     3) McFadden, Connor M9             4) Peranteau, Genevieve W9        
 
Event 7  Mixed 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Warrington Swim Team-MA  'A'                           NT    2:24.76    5  
     1) DiGregorio, Abbie W12           2) Goodling, Erin W12             
     3) McElrath, Walker M12            4) Reteneller, Riley W12          
  2 Hatboro Area YMCA Hurricanes  'A'                      NT    2:32.00    3  
     1) Tran, Hanna W12                 2) Hwan, Melanie W12              
     3) Mistry, Aryan M11               4) Patel, Aryan M12               
  3 Warrington Swim Team-MA  'B'                           NT    2:51.84    1  
     1) Rogers, Shannon W11             2) Matsick, Julia W11             
     3) McCarey, Michael M12            4) Shepherd, Grace W12            
  4 Hatboro Area YMCA Hurricanes  'B'                      NT    2:52.90  
     1) Ketner, Zoe W11                 2) Rothberg, Mina W12             
     3) McDonnell, Owen M11             4) Park, Angelina W12             
  5 Hatboro Area YMCA Hurricanes  'C'                      NT    3:08.48  
     1) Lee, Sienna W11                 2) Savadove, Kai M12              
     3) Haber, Carlie W11               4) Holland, Andrew M12            
  6 Warrington Swim Team-MA  'C'                           NT    3:23.45  
     1) Busick, Ben M11                 2) Sproehnle, Kayla W11           
     3) Curtis, Avery W11               4) Vinciguerra, Cole M11          
 
Event 8  Mixed 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Warrington Swim Team-MA  'A'                      2:12.96    2:26.87    5  
     1) Jucewicz, Brianna W13           2) Schwedler, Joy W14             
     3) Shin, Samuel M13                4) Goodling, Kaylin W14           
  2 Warrington Swim Team-MA  'B'                           NT    2:48.49    3  
     1) Chelius, Larissa W13            2) Clark, Amanda W13              
     3) McElrath, Olivia W13            4) Ursino, Domenic M13            
  3 Hatboro Area YMCA Hurricanes  'A'                      NT    2:49.67    1  
     1) Dudek, Grace W14                2) Pezalla, Linden W14            
     3) Morris, Haley W14               4) Walton, Damya W13              
 
Event 9  Mixed 15-18 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Warrington Swim Team-MA  'A'                      2:05.53    2:09.51    5  
     1) Pluznyk, Elizabeth W17          2) Parkhill, Evan M16             
     3) Landry, Elyse W16               4) Han, Daniel M17                
  2 Hatboro Area YMCA Hurricanes  'A'                      NT    2:10.07    3  
     1) Palau, Ian T M17                2) Dolan, Daniel M16              
     3) Moore, Katie M W18              4) Dolan, Abby W15                
  3 Warrington Swim Team-MA  'B'                           NT    2:12.37    1  
     1) Damico, Allison W15             2) Khayt, Tom M16                 
     3) Peacock, Victoria W16           4) Duffy, Liam M18                
  4 Warrington Swim Team-MA  'C'                           NT    2:32.02  
     1) Rosta, Ryleigh W15              2) Hiltpold, Josh M15             
     3) Clark, Emily W15                4) McLaughlin, Reese M17          
  5 Hatboro Area YMCA Hurricanes  'B'                      NT    2:49.14  
     1) Spellman, Brianne W16           2) Spellman, Kelley W15           
     3) Schnarr, Aven-Leigh W18         4) Roode, Gwendolyn W16           
 
Event 10B  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maxwell, James             6 HATY                      NT      29.62    5  
  2 Luddecke, Jared            5 HATY                      NT      44.94    3  
 
Event 10G  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holland, Gillian           6 HATY                      NT      37.78    5  
 -- Jucewicz, Carys            6 Dragons-MA             28.50     X28.60  
 -- McCarey, Natalie           6 Dragons-MA             42.49     X40.43  
 -- Thierolf, Dara             6 Dragons-MA             37.31     X47.22  
 
Event 11  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maxwell, Gracie            8 HATY                      NT      20.87    5  
  2 Garcia, Carolina           8 HATY                      NT      22.53    3  
  3 Thierolf, Cailyn           7 Dragons-MA             26.12      23.07    1  
  4 Finlaw, Elizabeth          8 Dragons-MA             29.50      24.16  
  5 Karlson, Katherine         8 HATY                      NT      25.62  
  6 Urban, Cayleigh            8 Dragons-MA             30.60      31.27  
 -- Williams, Taylor           7 HATY                      NT     X25.49  
 -- Podduturi, Aditi           8 HATY                      NT     X27.81  
 -- Moyle, Tessa               7 HATY                      NT     X31.09  
 
Event 12  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roode, Gregory             8 HATY                      NT      21.25    5  
  2 Cremen, Aidan              8 HATY                      NT      22.46    3  
  3 Kelly, James               8 Dragons-MA             32.47      32.26    1  
  4 Carroll, Matthew           8 HATY                      NT      39.44  
  5 Bradley, Joshua            7 Dragons-MA             39.37      44.62  
 
Event 13  Girls 10 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fiander, Lila             10 Dragons-MA             37.88      38.51    5  
  2 Hornby, Addison           10 HATY                      NT      40.78    3  
  3 Clarke, Kathryn           10 Dragons-MA             42.97      42.90    1  
  4 Holland, Genevieve        10 HATY                      NT      46.78  
  5 Cassidy, Riley             9 Dragons-MA             50.16      52.09  
  6 Tran, Sarah               10 HATY                      NT      56.28  
 -- Kelly, Maura              10 Dragons-MA             57.50   X1:03.35  
 -- Peranteau, Genevieve       9 Dragons-MA           1:32.68   X1:27.81  
 
Event 14  Boys 10 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hwan, Zachary             10 HATY                      NT      43.56    5  
  2 Kelly, Thomas              9 Dragons-MA             47.03      48.28    3  
  3 Sproehnle, Aiden          10 Dragons-MA             50.06      51.10    1  
  4 Tate, Jack                 9 Dragons-MA             54.13    1:00.44  
 -- Barber, Ben                9 Dragons-MA           1:16.11   X1:05.00  
 -- Clarke, William           10 Dragons-MA           1:02.16   X1:06.47  
 
Event 15  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reteneller, Riley         12 Dragons-MA             30.19      30.96    5  
  2 Hwan, Melanie             12 HATY                      NT      31.81    3  
  3 Rogers, Shannon           11 Dragons-MA             33.96      33.45    1  
  4 Park, Angelina            12 HATY                      NT      36.67  
  5 Shepherd, Grace           12 Dragons-MA             36.56      38.53  
  6 Ketner, Zoe               11 HATY                      NT      40.69  
 -- Lee, Sienna               11 HATY                      NT     X42.40  
 -- McFadden, Maura           12 Dragons-MA             41.40     X43.22  
 -- Sproehnle, Kayla          11 Dragons-MA             36.56     X45.89  
 -- Magliaro, Lauren          11 Dragons-MA             47.15     X47.03  
 -- Mistry, Minal             12 HATY                      NT     X47.62  
 -- Moyle, Ellen              11 HATY                      NT     X57.62  
 -- Hoang, Laura              11 HATY                      NT     X58.29  
 
Event 16  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Patel, Aryan              12 HATY                      NT      33.55    5  
  2 McElrath, Walker          12 Dragons-MA             34.23      36.53    3  
  3 Vinciguerra, Cole         11 Dragons-MA             37.94      37.11    1  
  4 McDonnell, Owen           11 HATY                      NT      37.53  
  5 Busick, Ben               11 Dragons-MA             38.69      38.65  
  6 Holland, Andrew           12 HATY                      NT      41.76  
 -- Finlaw, Michael           11 Dragons-MA             44.97     X41.69  
 -- Collachi, Jeremy          11 Dragons-MA             41.44     X42.53  
 -- Sethu Karthy, Akhil       12 Dragons-MA             43.78     X43.59  
 -- Pashkov, Boris            12 HATY                      NT     X44.55  
 -- Suresh, Aashik            11 HATY                      NT     X45.04  
 -- Tate, Jimmy               12 Dragons-MA             47.47     X46.47  
 -- Edwards, Jacob            11 Dragons-MA             46.90     X52.80  
 -- Bauer, Trey               11 Dragons-MA           1:07.47   X1:12.37  
 
Event 17  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dudek, Grace              14 HATY                      NT      31.28    5  
  2 Schwedler, Joy            14 Dragons-MA             30.78      31.49    3  
  3 McElrath, Olivia          13 Dragons-MA             31.78      34.47    1  
  4 Chelius, Larissa          13 Dragons-MA             34.84      34.68  
  5 Morris, Haley             14 HATY                      NT      36.03  
 
Event 18  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bauer, Vaughn             13 Dragons-MA             33.10      33.38    5  
  2 Ursino, Domenic           13 Dragons-MA             41.03      44.09    3  
  3 Cremen, Joseph            11 HATY                      NT      45.84    1  
  4 Spear, Paul               11 HATY                      NT      47.69  
  5 Kelly, Connor             13 Dragons-MA             49.30      50.41  
 
Event 19  Girls 15-18 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peacock, Victoria         16 Dragons-MA             31.31      31.86    5  
  2 Damico, Allison           15 Dragons-MA             32.03      32.66    3  
  3 Rosta, Ryleigh            15 Dragons-MA             32.22      33.03    1  
  4 Spellman, Brianne         16 HATY                      NT      34.41  
  5 Dolan, Abby               15 HATY                      NT      36.13  
  6 Schnarr, Aven-Leigh       18 HATY                      NT      38.63  
 -- Stumpf, Juliana           16 Dragons-MA             32.07     X34.10  
 -- Horan, Katie              17 Dragons-MA             33.09     X34.71  
 -- Madulapally, Laya         15 Dragons-MA                NT     X35.16  
 -- Da Cruz, Rachel           15 Dragons-MA             40.35     X41.55  
 -- Reimert, Emily            15 Dragons-MA             46.11     X41.88  
 -- Gomez, Grace              16 Dragons-MA             37.87        XNS  
 
Event 20  Boys 15-18 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Duffy, Liam               18 Dragons-MA             25.77      25.65    5  
  2 Matsick, Caleb            16 Dragons-MA             27.60      27.57    3  
  3 McElrath, Chip            16 Dragons-MA             27.09      27.62    1  
  4 Quigley, Matthew          16 HATY                      NT      29.40  
  5 Dolan, Daniel             16 HATY                      NT      29.89  
 -- Cohen, Daniel             17 Dragons-MA             27.95     X27.32  
 -- Bauer, Nicolaus           15 Dragons-MA             30.98     X31.46  
 -- McCreary, Owen            15 Dragons-MA             33.89     X33.33  
 
Event 21  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maxwell, Gracie            8 HATY                      NT      28.65    5  
  2 Cole, Emma                 8 Dragons-MA             32.48      30.32    3  
  3 Schmidt, Zoe               8 HATY                      NT      33.31    1  
  4 Patel, Aryana              8 HATY                      NT      37.12  
  5 McCarey, Natalie           6 Dragons-MA             56.40      42.62  
 -- Williams, Taylor           7 HATY                      NT        XDQ  
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Moyle, Tessa               7 HATY                      NT        XDQ  
      Alternating Kick
 -- Podduturi, Aditi           8 HATY                      NT        XDQ  
      Downward butterfly kick
 -- Seery, Gwyneth             7 Dragons-MA                NT         NS  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dinh, Dylan                8 HATY                      NT      31.56    5  
  2 Centafont, Alexander       7 Dragons-MA             31.18      31.79    3  
  3 Cremen, Aidan              8 HATY                      NT      33.84    1  
  4 Carroll, Matthew           8 HATY                      NT      46.35  
 
Event 23  Girls 10 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Luddecke, Megan            9 HATY                      NT      24.03    5  
  2 Fiander, Lila             10 Dragons-MA             25.10      24.62    3  
  3 Cassidy, Riley             9 Dragons-MA             32.36      31.74    1  
  4 McCarey, Vanessa          10 Dragons-MA             38.34      32.30  
  5 Savadove, Kou              9 HATY                      NT      34.06  
 -- El, Aberrash              10 HATY                      NT     X31.13  
 
Event 24  Boys 10 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hwan, Zachary             10 HATY                      NT      24.99    5  
  2 Rogers, Brian             10 Dragons-MA             25.09      25.05    3  
  3 Tate, Jack                 9 Dragons-MA             26.61      27.66    1  
  4 Auspitz, Jacob             9 HATY                      NT      40.09  
 
Event 25  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goodling, Erin            12 Dragons-MA             38.62      40.58    5  
  2 Hwan, Melanie             12 HATY                      NT      43.56    3  
  3 Rothberg, Mina            12 HATY                      NT      44.17    1  
  4 Matsick, Julia            11 Dragons-MA             46.34      51.84  
  5 Haber, Carlie             11 HATY                      NT      52.03  
  6 Curtis, Avery             11 Dragons-MA                NT    1:04.10  
 -- Park, Angelina            12 HATY                      NT     X48.03  
 -- Hoang, Laura              11 HATY                      NT     X56.41  
 -- Mistry, Minal             12 HATY                      NT   X1:00.06  
 -- Moyle, Ellen              11 HATY                      NT   X1:27.00  
 
Event 26  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mistry, Aryan             11 HATY                      NT      43.81    5  
  2 McCarey, Michael          12 Dragons-MA             47.08      47.30    3  
  3 Savadove, Kai             12 HATY                      NT      48.67    1  
  4 Tate, Jimmy               12 Dragons-MA             45.50      55.78  
  5 Collachi, Jeremy          11 Dragons-MA             58.87      58.71  
  6 Holland, Andrew           12 HATY                      NT    1:00.40  
 -- Suresh, Aashik            11 HATY                      NT   X1:00.87  
 -- Spear, Paul               11 HATY                      NT   X1:15.94  
 -- Pashkov, Boris            12 HATY                      NT        XDQ  
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Event 27  Girls 13-14 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jucewicz, Brianna         13 Dragons-MA           1:25.15    1:28.66    5  
  2 Pezalla, Linden           14 HATY                      NT    1:46.74    3  
  3 Morris, Haley             14 HATY                      NT    1:47.98    1  
  4 Clark, Amanda             13 Dragons-MA           1:58.09    1:51.09  
 
Event 28  Boys 13-14 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shin, Samuel              13 Dragons-MA           1:39.70    1:42.33    5  
  2 Edwards, Ethan            13 Dragons-MA           1:49.07    1:50.10    3  
  3 Brown, Kadden             11 HATY                      NT    2:14.28    1  
  4 Cremen, Joseph            11 HATY                      NT    2:16.41  
 
Event 29  Girls 15-18 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moore, Katie M            18 HATY                      NT    1:22.35    5  
  2 Stumpf, Juliana           16 Dragons-MA           1:27.18    1:31.20    3  
  3 Charlton, Lauren          16 Dragons-MA           1:33.57    1:36.53    1  
  4 Clark, Emily              15 Dragons-MA           1:42.00    1:40.28  
  5 Spellman, Kelley          15 HATY                      NT    1:40.65  
  6 Roode, Gwendolyn          16 HATY                      NT    1:55.86  
 
Event 30  Boys 15-18 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Parkhill, Evan            16 Dragons-MA           1:10.70    1:12.80    5  
  2 Khayt, Tom                16 Dragons-MA           1:15.11    1:13.78    3  
  3 Dolan, Daniel             16 HATY                      NT    1:13.84    1  
  4 Quigley, Matthew          16 HATY                      NT    1:21.88  
  5 Hiltpold, Josh            15 Dragons-MA           1:20.64    1:21.94  
 
Event 31  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jerardi, Lily              8 HATY                      NT      25.88    5  
  2 Sproehnle, Taylor          8 Dragons-MA             30.73      27.40    3  
  3 Schmidt, Zoe               8 HATY                      NT      29.47    1  
  4 Moyle, Tessa               7 HATY                      NT      35.59  
  5 Urban, Cayleigh            8 Dragons-MA             42.63      43.00  
 -- Karlson, Katherine         8 HATY                      NT     X30.30  
 -- Finlaw, Elizabeth          8 Dragons-MA             30.10     X31.43  
 -- Podduturi, Aditi           8 HATY                      NT     X31.65  
 -- Williams, Taylor           7 HATY                      NT     X33.90  
 -- Holland, Gillian           6 HATY                      NT     X38.76  
 -- Seery, Gwyneth             7 Dragons-MA             39.03     X42.28  
 -- Thierolf, Dara             6 Dragons-MA             40.28     X44.94  
 -- Jucewicz, Carys            6 Dragons-MA             32.61         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast
 
Event 32  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roode, Gregory             8 HATY                      NT      28.96    5  
  2 Dinh, Dylan                8 HATY                      NT      29.66    3  
  3 Maxwell, James             6 HATY                      NT      39.65    1  
  4 Kelly, James               8 Dragons-MA             40.50      47.28  
  5 Bradley, Joshua            7 Dragons-MA           1:01.37    1:02.25  
 -- Carroll, Matthew           8 HATY                      NT     X38.56  
 -- Luddecke, Jared            5 HATY                      NT     X42.07  
 
Event 33  Girls 10 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hornby, Addison           10 HATY                      NT      22.51    5  
  2 Clarke, Kathryn           10 Dragons-MA             22.76      24.78    3  
  3 Finlaw, Jacqueline         9 Dragons-MA             26.00      24.84    1  
  4 Savadove, Kou              9 HATY                      NT      24.94  
  5 McCarey, Vanessa          10 Dragons-MA             26.43      26.93  
  6 Tran, Sarah               10 HATY                      NT      30.27  
 -- Kelly, Maura              10 Dragons-MA             30.56     X33.66  
 -- Peranteau, Genevieve       9 Dragons-MA             45.41     X49.46  
 
Event 34  Boys 10 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rogers, Brian             10 Dragons-MA             26.10      25.43    5  
  2 McDonnell, Declan          9 HATY                      NT      29.41    3  
  3 Sproehnle, Aiden          10 Dragons-MA             28.12      29.95    1  
  4 McFadden, Connor           9 Dragons-MA             33.12      31.30  
 -- Barber, Ben                9 Dragons-MA             41.56     X42.23  
 -- Clarke, William           10 Dragons-MA             39.88        XDQ  
      Shoulders past vertical toward breast
 
Event 35  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DiGregorio, Abbie         12 Dragons-MA             37.84      38.03    5  
  2 Goodling, Erin            12 Dragons-MA             37.78      38.83    3  
  3 Tran, Hanna               12 HATY                      NT      39.64    1  
  4 Ketner, Zoe               11 HATY                      NT      48.59  
  5 Lee, Sienna               11 HATY                      NT      49.48  
  6 Matsick, Julia            11 Dragons-MA             50.47      50.00  
 -- Mistry, Minal             12 HATY                      NT     X55.85  
 -- Curtis, Avery             11 Dragons-MA           1:04.78   X1:00.17  
 -- Sproehnle, Kayla          11 Dragons-MA                NT   X1:00.97  
 -- Hoang, Laura              11 HATY                      NT   X1:05.81  
 -- Magliaro, Lauren          11 Dragons-MA           1:02.69   X1:11.18  
 -- Moyle, Ellen              11 HATY                      NT   X1:13.91  
 -- Pillai, Padmini           12 HATY                      NT        XNS  
 
Event 36  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Patel, Aryan              12 HATY                      NT      41.59    5  
  2 McCarey, Michael          12 Dragons-MA             48.22      49.51    3  
  3 Brown, Kadden             11 HATY                      NT      50.15    1  
  4 Savadove, Kai             12 HATY                      NT      54.12  
  5 Tate, Jimmy               12 Dragons-MA             56.40      56.23  
  6 Sethu Karthy, Akhil       12 Dragons-MA             57.75      58.49  
 -- Holland, Andrew           12 HATY                      NT     X53.03  
 -- Finlaw, Michael           11 Dragons-MA             54.19     X55.43  
 -- Pashkov, Boris            12 HATY                      NT   X1:03.17  
 -- Edwards, Jacob            11 Dragons-MA           1:00.00   X1:07.43  
 -- Bauer, Trey               11 Dragons-MA           1:17.75        XDQ  
 -- Suresh, Aashik            11 HATY                      NT        XNS  
 
Event 37  Girls 13-14 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dudek, Grace              14 HATY                      NT    1:19.53    5  
  2 Jucewicz, Brianna         13 Dragons-MA           1:20.87    1:20.04    3  
  3 McElrath, Olivia          13 Dragons-MA                NT    1:27.48    1  
  4 Walton, Damya             13 HATY                      NT    2:10.47  
 
Event 38  Boys 13-14 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bauer, Vaughn             13 Dragons-MA           1:35.15    1:38.40    5  
  2 Carroll, Christopher      11 HATY                      NT    1:54.51    3  
  3 Ursino, Domenic           13 Dragons-MA           2:07.23    2:09.06    1  
  4 Suresh, Aashik            11 HATY                      NT    2:09.35  
  5 Kelly, Connor             13 Dragons-MA           2:36.17    2:28.97  
 
Event 39  Girls 15-18 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pluznyk, Elizabeth        17 Dragons-MA           1:18.88    1:20.23    5  
  2 Damico, Allison           15 Dragons-MA           1:22.47    1:23.49    3  
  3 Spellman, Brianne         16 HATY                      NT    1:27.53    1  
  4 Rosta, Ryleigh            15 Dragons-MA           1:26.66    1:27.71  
  5 Roode, Gwendolyn          16 HATY                      NT    1:35.87  
  6 Schnarr, Aven-Leigh       18 HATY                      NT    1:37.00  
 -- Reimert, Emily            15 Dragons-MA           2:05.56   X2:03.02  
 -- Gomez, Grace              16 Dragons-MA                NT        XNS  
 -- Merena, Jessica           15 Dragons-MA           1:47.23        XNS  
 
Event 40  Boys 15-18 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Duffy, Liam               18 Dragons-MA           1:05.44    1:06.15    5  
  2 Khayt, Tom                16 Dragons-MA           1:06.41    1:06.58    3  
  3 Palau, Ian T              17 HATY                      NT    1:09.19    1  
  4 Cohen, Daniel             17 Dragons-MA           1:13.60    1:12.57  
 -- McLaughlin, Reese         17 Dragons-MA           1:15.50   X1:19.73  
 -- Hiltpold, Josh            15 Dragons-MA           1:45.19   X1:23.33  
 -- McCreary, Owen            15 Dragons-MA           1:28.92   X1:30.16  
 
Event 41  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thierolf, Cailyn           7 Dragons-MA             28.32      26.39    5  
  2 Jerardi, Lily              8 HATY                      NT      26.47    3  
  3 Garcia, Carolina           8 HATY                      NT      31.22    1  
  4 Patel, Aryana              8 HATY                      NT      31.41  
  5 Cole, Emma                 8 Dragons-MA             33.81      33.96  
  6 Sproehnle, Taylor          8 Dragons-MA             42.35      35.78  
 -- Holland, Gillian           6 HATY                      NT     X51.34  
 
Event 42  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roode, Gregory             8 HATY                      NT      24.62    5  
  2 Cremen, Aidan              8 HATY                      NT      31.28    3  
  3 Dinh, Dylan                8 HATY                      NT      32.44    1  
 -- Luddecke, Jared            5 HATY                      NT        XDQ  
 -- Maxwell, James             6 HATY                      NT        XDQ  
 -- Centafont, Alexander       7 Dragons-MA             33.02         DQ  
 
Event 43  Girls 10 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Luddecke, Megan            9 HATY                      NT      21.12    5  
  2 Finlaw, Jacqueline         9 Dragons-MA             21.96      21.96    3  
  3 Clarke, Kathryn           10 Dragons-MA             20.94      23.39    1  
  4 Holland, Genevieve        10 HATY                      NT      24.75  
 -- El, Aberrash              10 HATY                      NT     X34.56  
 
Event 44  Boys 10 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelly, Thomas              9 Dragons-MA             29.06      26.37    5  
  2 Auspitz, Jacob             9 HATY                      NT      28.95    3  
  3 McFadden, Connor           9 Dragons-MA             30.56      31.44    1  
  4 McDonnell, Declan          9 HATY                      NT      34.31  
 
Event 45  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reteneller, Riley         12 Dragons-MA             33.72      34.41    5  
  2 Tran, Hanna               12 HATY                      NT      37.87    3  
  3 DiGregorio, Abbie         12 Dragons-MA             38.39      39.31    1  
  4 Rothberg, Mina            12 HATY                      NT      42.62  
  5 Haber, Carlie             11 HATY                      NT      48.99  
  6 McFadden, Maura           12 Dragons-MA             55.41      57.31  
 -- Pillai, Padmini           12 HATY                      NT        XNS  
 
Event 46  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mistry, Aryan             11 HATY                      NT      36.48    5  
  2 McElrath, Walker          12 Dragons-MA             37.66      38.34    3  
  3 Busick, Ben               11 Dragons-MA             44.44      45.21    1  
  4 Vinciguerra, Cole         11 Dragons-MA             49.74      46.15  
  5 McDonnell, Owen           11 HATY                      NT      46.91  
  6 Savadove, Kai             12 HATY                      NT      53.54  
 -- Finlaw, Michael           11 Dragons-MA           1:02.72     X55.56  
 -- Sethu Karthy, Akhil       12 Dragons-MA           1:03.75   X1:03.30  
 -- Edwards, Jacob            11 Dragons-MA           1:12.41   X1:16.18  
 
Event 47  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goodling, Kaylin          14 Dragons-MA             32.17      33.01    5  
  2 Schwedler, Joy            14 Dragons-MA                NT      34.38    3  
  3 Dudek, Grace              14 HATY                      NT      37.84    1  
  4 Chelius, Larissa          13 Dragons-MA             37.71      38.33  
  5 Walton, Damya             13 HATY                      NT      58.22  
 
Event 48  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shin, Samuel              13 Dragons-MA             39.55      39.72    5  
  2 Edwards, Ethan            13 Dragons-MA             45.23      45.78    3  
  3 Brown, Kadden             11 HATY                      NT    1:00.87    1  
  4 Carroll, Christopher      11 HATY                      NT    1:01.62  
 
Event 49  Girls 15-18 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moore, Katie M            18 HATY                      NT      32.70    5  
  2 Landry, Elyse             16 Dragons-MA             33.31      34.27    3  
  3 Peacock, Victoria         16 Dragons-MA             34.34      35.84    1  
  4 Charlton, Lauren          16 Dragons-MA             39.55      39.83  
  5 Dolan, Abby               15 HATY                      NT      40.15  
  6 Roode, Gwendolyn          16 HATY                      NT      46.43  
 -- Horan, Katie              17 Dragons-MA             41.76     X42.28  
 -- Clark, Emily              15 Dragons-MA             42.56     X43.73  
 -- Da Cruz, Rachel           15 Dragons-MA             46.34     X47.12  
 
Event 50  Boys 15-18 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Han, Daniel               17 Dragons-MA             27.54      27.77    5  
  2 Palau, Ian T              17 HATY                      NT      29.18    3  
  3 McElrath, Chip            16 Dragons-MA             29.47      30.15    1  
  4 Matsick, Caleb            16 Dragons-MA             32.80      30.54  
  5 Quigley, Matthew          16 HATY                      NT      31.66  
 
Event 51  Mixed 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Warrington Swim Team-MA  'A'                      1:20.32    1:36.15    5  
     1) Cole, Emma W8                   2) Sproehnle, Taylor W8           
     3) Centafont, Alexander M7         4) Thierolf, Cailyn W7            
  2 Hatboro Area YMCA Hurricanes  'A'                      NT    1:36.90    3  
     1) Maxwell, Gracie W8              2) Jerardi, Lily W8               
     3) Schmidt, Zoe W8                 4) Garcia, Carolina W8            
  3 Hatboro Area YMCA Hurricanes  'B'                      NT    1:44.11    1  
     1) Roode, Gregory M8               2) Maxwell, James M6              
     3) Patel, Aryana W8                4) Karlson, Katherine W8          
  4 Warrington Swim Team-MA  'B'                           NT    2:08.62  
     1) Finlaw, Elizabeth W8            2) Seery, Gwyneth W7              
     3) Urban, Cayleigh W8              4) Kelly, James M8                
  5 Hatboro Area YMCA Hurricanes  'C'                      NT    2:30.56  
     1) Moyle, Tessa W7                 2) Williams, Taylor W7            
     3) Holland, Gillian W6             4) Carroll, Matthew M8            
  6 Warrington Swim Team-MA  'C'                           NT    2:52.04  
     1) Jucewicz, Carys W6              2) McCarey, Natalie W6            
     3) Thierolf, Dara W6               4) Bradley, Joshua M7             
 
Event 52  Mixed 10 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hatboro Area YMCA Hurricanes  'A'                      NT    1:19.11    5  
     1) Luddecke, Megan W9              2) Holland, Genevieve W10         
     3) Hwan, Zachary M10               4) Hornby, Addison W10            
  2 Warrington Swim Team-MA  'A'                      1:07.20    1:23.56    3  
     1) Kelly, Thomas M9                2) Finlaw, Jacqueline W9          
     3) Tate, Jack M9                   4) Fiander, Lila W10              
  3 Warrington Swim Team-MA  'B'                           NT    1:30.00    1  
     1) McCarey, Vanessa W10            2) Sproehnle, Aiden M10           
     3) Cassidy, Riley W9               4) Rogers, Brian M10              
  4 Hatboro Area YMCA Hurricanes  'B'                      NT    1:43.69  
     1) Savadove, Kou W9                2) Auspitz, Jacob M9              
     3) McDonnell, Declan M9            4) Tran, Sarah W10                
  5 Warrington Swim Team-MA  'C'                           NT    2:06.86  
     1) McFadden, Connor M9             2) Peranteau, Genevieve W9        
     3) Barber, Ben M9                  4) Kelly, Maura W10               
 
Event 53  Mixed 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hatboro Area YMCA Hurricanes  'A'                      NT    2:10.15    5  
     1) Mistry, Aryan M11               2) Patel, Aryan M12               
     3) Tran, Hanna W12                 4) Hwan, Melanie W12              
  2 Warrington Swim Team-MA  'A'                      2:09.84    2:10.52    3  
     1) McElrath, Walker M12            2) Goodling, Erin W12             
     3) DiGregorio, Abbie W12           4) Reteneller, Riley W12          
  3 Hatboro Area YMCA Hurricanes  'B'                      NT    2:33.12    1  
     1) Park, Angelina W12              2) Ketner, Zoe W11                
     3) McDonnell, Owen M11             4) Rothberg, Mina W12             
  4 Warrington Swim Team-MA  'B'                           NT    2:33.23  
     1) Rogers, Shannon W11             2) Shepherd, Grace W12            
     3) Busick, Ben M11                 4) Collachi, Jeremy M11           
  5 Warrington Swim Team-MA  'C'                           NT    2:53.46  
     1) Vinciguerra, Cole M11           2) Magliaro, Lauren W11           
     3) McFadden, Maura W12             4) Sethu Karthy, Akhil M12        
 
Event 54  Mixed 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Warrington Swim Team-MA  'A'                      1:59.93    2:09.67    5  
     1) Schwedler, Joy W14              2) Shin, Samuel M13               
     3) Jucewicz, Brianna W13           4) Goodling, Kaylin W14           
  2 Warrington Swim Team-MA  'B'                           NT    2:24.70    3  
     1) Edwards, Ethan M13              2) Clark, Amanda W13              
     3) Chelius, Larissa W13            4) Bauer, Vaughn M13              
  3 Hatboro Area YMCA Hurricanes  'B'                      NT    2:51.39    1  
     1) Brown, Kadden M11               2) Lee, Sienna W11                
     3) Spear, Paul M11                 4) Haber, Carlie W11              
  4 Hatboro Area YMCA Hurricanes  'A'                      NT    2:56.87  
     1) Carroll, Christopher M11        2) Pezalla, Linden W14            
     3) Mistry, Minal W12               4) Cremen, Joseph M11             
 
Event 55  Mixed 15-18 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Warrington Swim Team-MA  'A'                      1:48.63    1:53.45    5  
     1) Han, Daniel M17                 2) Pluznyk, Elizabeth W17         
     3) Landry, Elyse W16               4) Duffy, Liam M18                
  2 Warrington Swim Team-MA  'B'                           NT    2:01.91    3  
     1) Matsick, Caleb M16              2) Peacock, Victoria W16          
     3) Damico, Allison W15             4) Parkhill, Evan M16             
  3 Warrington Swim Team-MA  'C'                           NT    2:05.25    1  
     1) McLaughlin, Reese M17           2) Charlton, Lauren W16           
     3) Rosta, Ryleigh W15              4) McElrath, Chip M16             
  4 Hatboro Area YMCA Hurricanes  'A'                      NT    2:12.65  
     1) Quigley, Matthew M16            2) Spellman, Kelley W15           
     3) Spellman, Brianne W16           4) Dolan, Abby W15                
 
                    Combined Team Scores - Through Event 55                    
 
  1. Warrington Swim Team                275   2. Hatboro Area YMCA Hurricanes        224